Az alsó tagozaton a pályaorientációs nap központjában a foglalkozások álltak. Az első osztályosok az „alma útját” kísérték végig. Négy alsós osztály „Barkácsmackó” műhelyfoglalkozáson vett részt, ahol saját plüss állatot varrtak, akinek még születési bizonyítványa is lett. Több osztályban volt puzzle, memória, Amerikából jöttem…, mesterségem címere játék és különleges foglalkozások is szóba kerültek. A gyerekek nagyon ügyesen és érdeklődve vettek részt ezen a különleges napon!
Felső tagozatos tanulóink számára az elmúlt években kidolgoztunk egy évfolyamokra lebontott, a korosztályok sajátosságainak megfelelő programcsomagot, így diákjaink az egymásra épülés és a folytonosság jegyében az évek során egy komplex programsorozat részesei lehetnek.
Az ötödik évfolyamon a mesterségek kialakulásából kiindulva, az ősi mesterségek világába bepillantást nyerve a régmúlt kihalt szakmáin keresztül a modern, jövőbe tekintő karrierlehetőségek megismerése a cél.
A hatodik évfolyamon a gyerekek közvetlen környezetben előforduló foglalkozások feltérképezése az elsődleges feladat. „Szakmás családfakészítés” és szülői beszámolók is színesítették az idei programot.
A hetedik évfolyamtól már egyre inkább a pályaválasztásra helyezzük a hangsúlyt, így a középiskolai és felvételi rendszerrel ismertetjük meg a gyerekeket.
A nyolcadikosok az iskolapszichológus által vezetett önismereti tréningen vehettek részt, majd középiskolások és egyetemisták beszámolóit hallgatták meg a megelőző évek felvételi tapasztalatairól, illetve a középiskolás évek szépségeiről, buktatóiról.
Reméljük, hogy programsorozatunk által sikerül a jelenkor kihívásainak megfelelő kompetenciákkal felvérteznünk tanítványainkat, miközben a sok-sok játékos, érdekes foglalkozás keretében jól is érzik magukat.


